OSIEDLE STARA CEGIELNIA

o-nas inwestycja Osiedle Stara Cegielnia

INWESTYCJA

Osiedle Stara Cegielnia to koncepcja nowoczesnego osiedla mieszkaniowego położonego w zacisznym terenie miasta Aleksandrów Kujawski, które po wieloletnim uśpieniu, zaczyna się rozwijać. Powstają tu nowoczesne osiedla, a także innowacyjne parki miejskie z atrakcjami nie tylko dla najmłodszych. Pozornie małe miasto zapewnia mieszkańcom komfort oraz dostęp do ważnych dla codziennego życia miejsc handlowo-rekreacyjnych.

więcej...

ALEKSANDRÓW KUJAWSKI

Miasto Aleksandrów Kujawski położone jest w centralnej części województwa Kujawsko-Pomorskiego przy głównych szlakach drogowych i kolejowych. Sprzyja to łatwym dojazdom do takich miast jak Toruń czy Włocławek.
Miasto zapewnia dostęp do najpotrzebniejszych miejsc handlowo-rekreacyjnych, ośrodków oświaty oraz punktów medycznych bez konieczności pokonywania dużych odległości.

więcej...
o-nas miasto Aleksandrów Kujawski
o-nas miejsce z historią

MIEJSCE Z HISTORIĄ

Teren, na którym powstaje Osiedle Stara Cegielnia, należał kiedyś do Władysława Trojanowskiego, który byt właścicielem większej części dzisiejszego Aleksandrowa Kujawskiego oraz zarządcą folwarku Trojanowo. Po jego śmierci stery nad majątkiem przejął jego przysposobiony syn Edward hr. Mycielski - Trojanowski, który to już jako młody człowiek dużo podróżował po świecie. Pobierał nauki w Warszawie, Lipsku i Paryżu, a w rozwijającej się miejscowości Aleksandrów znany był jako inicjator pomocy mieszkańcom i fundator różnych instytucji.

więcej...